sylaby

Wyrazy dwusylabowe – gra na komputer

Nauka czytania nie jest łatwa, szczególnie dla dzieci z zespołem Downa. Nie ma statystyk, ale tych dzieci, które dobrze czytają nie jest wiele. W domowej edukacji szukamy różnych ścieżek, żeby nasze dziecko oswoić z samogłoskami, sylabami i pomóc mu zdobyć tę trudna umiejętność czytania.

O nauce czytania dyskutujemy na naszym Forum od dziesięciu lat. Większość z nas słyszało o metodzie symultaniczno – sekwencyjnej, w której to sylabę uważa się za najmniejsza jednostkę percepcyjną. Dlatego naukę czytania zaczyna się od samogłosek, następnie wykorzystuje się wyrażenia dzwiękonaśladowcze, przechodząc do sylab, z których układa się wyrazy.

Nasze Stowarzyszenie opracowało aplikację na komputer, dla dzieci, które uczą się układać słowa dwusylabowe. Jeśli uważacie to za dobry pomysł, jeśli spodoba się to Waszym dzieciom i uważacie że warto by rozwinąć ją o np. układanie wyrazów dłuższych niż dwusylabowe, wesprzyjcie nasze Stowarzyszenie.

Wpłat należy dokonywać na konto Stowarzyszenia:

Alior Bank

80 2490 0005 0000 4500 4689 8341

Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Każda złotówka jest dla nas sygnałem, że to co robimy w sieci ma swoich odbiorców, dla których warto się starać.

Aplikacja jest dostępna w sieci pod adresem https://zakatek21.pl/sylaby/

Trudniejsza wersja polegająca na układaniu wyrazów ze słuchu dostępna jest pod adresem: https://zakatek21.pl/sylaby/1/

Układanie wyrazów dwusylabowych