Forum zakątek 21 ma 12 lat

Forum „Zakątek 21” świętuje 12 urodziny

Kolejna rocznica skłania do krótkiego podsumowania i refleksji. W ostatnim roku na Forum zarejestrowało się 301 nowych użytkowników i napisano 4007 postów. Cieszę się, że statystyka jest widoczna na forum, gdyż świadczy o tym, że jest ono wciąż atrakcyjne, choć niestety gros osób tylko czyta. Świat się zmienia i fotografia bardziej przyciąga uwagę niż tekst, co wyraźnie widać w grupie Zakątek 21, którą moderujemy na facebooku.

Większość naszych dzieci, dzięki którym zarejestrowaliśmy się na Forum, to już nastolatki. My – ich rodzice -okrzepliśmy i nie poszukujemy już tak wielu informacji, jak to czyniliśmy na początku naszej „zespołowej” drogi. Przyjaźnie, które tu zawarliśmy trwają i spotykamy się na wspólnych wyjazdach turnusowych lub zlotowych. Wielu z nas darzy to Forum dużym sentymentem i nawet jeśli nie pisze nowych postów, to jednak świadomość tego, że jest, że można je odwiedzić i przeczytać swoje zapiski sprzed lat – jest krzepiąca.

W wirtualnej rzeczywistości stale pojawiają się nowe narzędzia do komunikacji, które wypierają stare. Zaczęliśmy poszukiwać alternatywnych rozwiązań i testujemy np. rozwiązanie HumHub, które łączy cechy tradycyjnego forum dyskusyjnego z siecią społecznościową, a także umożliwia łatwe dzielenie się rozmaitymi plikami np. fotografiami. Będziemy starali się również usystematyzować niesamowitą bazę wiedzy stworzoną przez Was – nieocenieni użytkownicy zakątkowego Forum.

Zachęcam do przeczytania historycznych postów z obchodów kilku rocznic świętowanych na forum i napisania jakiegoś komentarza.

Dla ośmiu pierwszych komentatorów mamy jeszcze ciepły numer 1/2018 Kwartalnika Bardziej Kochani.

Zakątek 21 kończy trzy lata

Forum ma sześć lat

To już siedem lat

Forum ma osiem lat

Forum Zakątek 21 obchodzi dziewiąte urodziny

Dziesięciolecie świętowaliśmy na Forum

Forum ma jedenaście lat

11 thoughts on “Forum „Zakątek 21” świętuje 12 urodziny”

 1. Jestem z Wami od 11 lat, bardzo się z tego cieszę i czuję się jego częścią. Wszystkiego najlepszego dla nas wszystkich!!!!! Oby to miejsce istniało jak najdłużej.

 2. Jest takie miejsce w internecie…
  Forum, co Zakątek się nazywa.
  To pewnie wiecie. 🙂
  Pomocne bywa!

  Skarbnica wiedzy i spotkań miejsce
  rodziców, przyjaciół, czasem gości
  i w rozterce,
  i w radości.

  Dziś Forum 12 lat świętuje,
  co na zespół Downa otwiera świat.
  Zakątku, wielce Ci dziękuję!
  Niech Forum żyje nam 100 lat!

 3. Z okazji 12 lat Form Zakątka 21 wszystkiego najlepszego dla Założycieli, obecnego kierownictwa naszej Prezesowej Anny a także wszystkich najwytrwalszych aktywnych forumowiczów. Dziękuję Wam za wspólny czas, za pisanie, odpowiadanie na posty. Wiem, że mogę na Was liczyć i to daje mi siłę. Zakątek 21 to my wszyscy. Świat się zmienia, my i nasze dzieci także się zmieniamy ale wciąż nieustannie potrzebujemy siebie nawzajem. Razem jest łatwiej i o niebo lepiej. Nie ma to jak obecność drugiego człowieka z takimi samymi lub podobnymi problemami. Zawsze ktoś popatrzy na nasze problemy z innej strony, pomoże, podpowie, doda siły. Zakątku trwaj do końca świata a nawet dłużej! Kocham Ciebie :serce:

 4. „Zakątku” – stu lat Ci życzę! Jestem tu, odkąd przyszła na świat moja gwiazdka Antosia. Dzięki temu miejscu moja przygoda z zd nabrała sensu, koloru i uśmiechu. Bądź zawsze!

 5. Pamiętam swoje początki na Zakątku, pierwsze nieporadne kroki i komentarze. Posty tu napisane czytałam do późnych godzin nocnych,( albo wczesnych porannych). W tamtym czasie trochę żałowałam , że nie miałam możliwości być na forum po urodzeniu Weroniki kiedy najbardziej potrzebowałam wsparcia. Jestem już tutaj chyba 8 lat, w realu poznałam kilka naprawdę super wartościowych osób służących zawsze radą i pomocą.
  Mam nadzieję, że pomimo grupy na Fb. FORUM będzie dalej istniało w takiej samej postaci, gdzie każdy będzie mógł szybko znaleźć potrzebną informację, a przede wszystkim czuł wsparcie zakątkowej rodziny.
  Wielkie podziękowania należą się również zarządowi, zarówno byłemu jak i obecnemu- bez Was nie było by nas tutaj.

 6. Pamiętam, że zalogowałam się na Zakątku kilka dni po urodzeniu Fifa (prawie 10 l temu), ale swój pierwszy post napisałam kilka miesięcy później. Tak długo trwało moje oswajanie się z zespołem…A gdyby nie Zakątek, trwało by o wiele, wiele dłużej. Każdy dzień zaczynał się od przeczytania nowych postów, przejrzenia dodanych zdjęć. Dzięki ludziom, których tu poznałam nowe doświadczenia były łatwiejsze, możliwe do „ogarnięcia”? Z wieloma osobami spotykam się co roku na zlocie lub turnusie i mam nadzieję, że tradycją zostanie podtrzymana? Dziękuję za to, że jesteście.

 7. Na Zakątku jestem od chwili, kiedy dowiedziałam się że Gabryś ma ZD czyli przed jego urodzeniem, od tej pory doświadczam od Was nieustannego wsparcia- dziękuję. Wspaniałą tradycją są coroczne zloty, tam na naszym pierwszym zlocie kiedy mały miał 1 rok nasza rodzina wreszcie poczuła się jak wśród swoich. Szczególne podziękowania dla Ani, która wspaniale nam przewodzi, przy wsparciu Tomka oczywiście. Kobieto jesteś wielka.

  1. Dzięki Arleto, że jesteś aktywna na Forum i pożyczasz książki z Downoteki. Dla takich osób jak Ty chce się coś robić.
   ( spiekłam raczka czytając Twój komentarz…)

Comments are closed.