szkolna ławka

KLASA SPECJALNA W SZKOLE NA URSYNOWIE

 

Stowarzyszenie Zakątek 21 pragnie przekazać Państwu apel jednej z mam dziecka z zespołem Downa. Może wspólnymi siłami uda się utworzyć klasę specjalną.

Drodzy Rodzice,

Jestem mamą fajnego 8-latka z zespołem Downa.

Chciałabym doprowadzić do utworzenia od nowego roku szkolnego w szkole nr 330 przy ul. Mandarynki na Ursynowie klasy pierwszej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem umiarkowanym lub znacznym.

Pan Burmistrz jest bardzo życzliwy. W tym roku otworzono w tej szkole klasę pierwszą dla dzieci z autyzmem. Zażądał jednak ode mnie, bym zebrała chętnych! Nie muszą to być oczywiście dzieci z Ursynowa, choć te z Ursynowa najbardziej takiej klasy tutaj potrzebują, bo nie mamy w naszej dzielnicy szkoły specjalnej i dzieciaki jeżdżą do odległych nieraz dzielnic.

W naszej szkole są świetni specjaliści – logopeda – pani Monika (kończy studia podyplomowe z neurologopedii, psycholog – pani Magda (z kursem oligofrenopedagogiki), pedagog-reedukator – pani Iwona, pedagog szkolny – pani Barbara, dwie terapeutki SI – pani Asia i pani Marzena, a do ich dyspozycji – bardzo dobrze wyposażona sala.

Szkoła ma przestronny budynek, trzy sale gimnastyczne, boisko z bieżnią, nowy plac zabaw, wewnętrzny dziedziniec, trzy dobrze wyposażone sale świetlicowe, pielęgniarkę, smaczne posiłki gotowane na miejscu (kuchnia w sąsiadującym przedszkolu). W roku szkolnym 2011/12 jest 399 uczniów.

Od trzech lat w szkole są prowadzone oddziały integracyjne (obecne klasy 2, 1 i 0) i jest pierwsza klasa specjalna dla dzieci z autyzmem.

Mój syn jest obecnie w integracyjnej zerówce w tej szkole, ma wszystkie potrzebne zajęcia specjalistyczne na bardzo dobrym poziomie, ale nie ma kolegów z podobną niepełnosprawnością. Dlatego szukam rodziców zainteresowanych utworzeniem w naszej szkole pierwszej klasy specjalnej dla dzieci z upośledzeniem – dla dzieci, które po wakacjach 2012 pójdą do szkoły. Mam nadzieję, że znajdzie się kilkoro chętnych. J

Zainteresowanych rodziców lub osoby, które chcą o coś dopytać, bardzo proszę o kontakt:

Agnieszka Dudzińska

502 502 524,

Strona internetowa szkoły: www.sp330.waw.pl