logo Stowarzyszenia Bardziej Kochani

Warszawa: Konferencja „Legendy dodatkowego chromosomu […]”

W dniach 15–16 października br. (sobota – niedziela) w Warszawie, w Zespole Szkół nr 56 przy ulicy Antoniego Fontany 1 odbędzie się kolejna, tym razem jubileuszowa, bo XX konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Bardziej Kochani. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 października br.

Poniżej zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia Bardziej Kochani, Pani Ewy Suchcickiej:

Szanowni Państwo
Pewnie niejednokrotnie przyszło wam rodzicom, osobom bliskim, przyjaciołom osób z zespołem Downa, zastanawiać się nad ich przyszłością. Na pewno nie bez wpływu na te rozważania pozostają docierające do nas informacje o sukcesach osób z zespołem Downa odnoszonych na różnych płaszczyznach – osiągnięcia, których możemy tylko pozazdrościć. Wymieniając nazwiska takie jak Chris Burke, Pablo Pineda, otwieramy jedynie listę utalentowanych osób z zespołem Downa.

Jak należy traktować przypadki tych osób? Czy są one jedynie pewnymi wyjątkami – odstępstwami od reguły, wzorami do naśladowania, czy może jednak pewną tendencją naszych czasów? Jaki wpływ na nas wywierają owe legendarne postacie? Czy nadzieja wzbudzana w nas przez nich rzeczywiście jest światełkiem w tunelu? A jaki wpływ sukcesy mają na nich samych? Czy są gwarantem ich szczęścia, czy podnoszą ich status społeczny? Co oni sami o tym myślą? Czy czują się “lepsi”
, czy może właśnie przez to są bardziej samotni?

Stawiając powyższe pytania chcielibyśmy zaprosić państwa na kolejną konferencje z cyklu Czas dla rodziców, podczas której będziemy mieli możliwość wspólnie poszukać na nie odpowiedzi. Jej tytuł to: Legendy dodatkowego chromosomu. Niezwykłe osiągnięcia osób z zespołem Downa – talenty i mity. Tegoroczna konferencja będzie jubileuszową, bo już XX organizowaną przez nasze Stowarzyszenie.
Mam nadzieję, że podobnie jak poprzednie, ta również będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zdobyta tu wiedza, umiejętności i nawiązane kontakty będą przynosiły dobre efekty.

Konferencja odbędzie się w dniach 15 – 16 października (sobota – niedziela) w Warszawie, w Zespole Szkół nr 56 przy ulicy Antoniego Fontany 1. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o wpłatę darowizny w wysokości 90 zł (darowiznę można odliczyć od podatku). Osoby zainteresowane otrzymaniem rachunku prosimy o wcześniejsze zgłoszenie i wpisanie na blankiecie wpłaty – opłata za szkolenie. Uczestnicy otrzymują materiały, dwa obiady, kolację, śniadanie oraz bez ograniczeń kawę, herbatę, napoje i słodycze. Pieniądze prosimy przelewać na konto:
PKO BP XX O/Warszawa 91 1020 1026 0000 1402 0017 0787, a kopię przelewu wraz z kartą zgłoszenia przesłać faksem na numer 22 663 10 13, pocztą pod adres Conrada 13, 00-922 Warszawa
Na życzenie rezerwujemy miejsca noclegowe (Dom Nauki ul. Schroegera 82, cena 45 zł za dobę). Uwaga! Opłatę za nocleg prosimy wpłacać na konto naszego Stowarzyszenia. Rezerwację hotelu i opłatę za nocleg przyjmujemy do 7 października. W razie rezygnacji po tym terminie bądź nieobecności na konferencji, opłata za hotel nie podlega zwrotowi.
Ilość miejsc noclegowych jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prezes Stowarzyszenia
Ewa Suchcicka