logo Stowarzyszenia Bardziej Kochani

Warszawa: Konferencja „Legendy dodatkowego chromosomu […]”

W dniach 15–16 października br. (sobota – niedziela) w Warszawie, w Zespole Szkół nr 56 przy ulicy Antoniego Fontany 1 odbędzie się kolejna, tym razem jubileuszowa, bo XX konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Bardziej Kochani. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 października br.

Poniżej zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia Bardziej Kochani, Pani Ewy Suchcickiej:

Szanowni Państwo
Pewnie niejednokrotnie przyszło wam rodzicom, osobom bliskim, przyjaciołom osób z zespołem Downa, zastanawiać się nad ich przyszłością. Na pewno nie bez wpływu na te rozważania pozostają docierające do nas informacje o sukcesach osób z zespołem Downa odnoszonych na różnych płaszczyznach – osiągnięcia, których możemy tylko pozazdrościć. Wymieniając nazwiska takie jak Chris Burke, Pablo Pineda, otwieramy jedynie listę utalentowanych osób z zespołem Downa.

Jak należy traktować przypadki tych osób? Czy są one jedynie pewnymi wyjątkami – odstępstwami od reguły, wzorami do naśladowania, czy może jednak pewną tendencją naszych czasów? Jaki wpływ na nas wywierają owe legendarne postacie? Czy nadzieja wzbudzana w nas przez nich rzeczywiście jest światełkiem w tunelu? A jaki wpływ sukcesy mają na nich samych? Czy są gwarantem ich szczęścia, czy podnoszą ich status społeczny? Co oni sami o tym myślą? Czy czują się “lepsi”
, czy może właśnie przez to są bardziej samotni?

Stawiając powyższe pytania chcielibyśmy zaprosić państwa na kolejną konferencje z cyklu Czas dla rodziców, podczas której będziemy mieli możliwość wspólnie poszukać na nie odpowiedzi. Jej tytuł to: Legendy dodatkowego chromosomu. Niezwykłe osiągnięcia osób z zespołem Downa – talenty i mity. Tegoroczna konferencja będzie jubileuszową, bo już XX organizowaną przez nasze Stowarzyszenie.
Mam nadzieję, że podobnie jak poprzednie, ta również będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zdobyta tu wiedza, umiejętności i nawiązane kontakty będą przynosiły dobre efekty.

Konferencja odbędzie się w dniach 15 – 16 października (sobota – niedziela) w Warszawie, w Zespole Szkół nr 56 przy ulicy Antoniego Fontany 1. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o wpłatę darowizny w wysokości 90 zł (darowiznę można odliczyć od podatku). Osoby zainteresowane otrzymaniem rachunku prosimy o wcześniejsze zgłoszenie i wpisanie na blankiecie wpłaty – opłata za szkolenie. Uczestnicy otrzymują materiały, dwa obiady, kolację, śniadanie oraz bez ograniczeń kawę, herbatę, napoje i słodycze. Pieniądze prosimy przelewać na konto:
PKO BP XX O/Warszawa 91 1020 1026 0000 1402 0017 0787, a kopię przelewu wraz z kartą zgłoszenia przesłać faksem na numer 22 663 10 13, pocztą pod adres Conrada 13, 00-922 Warszawa
Na życzenie rezerwujemy miejsca noclegowe (Dom Nauki ul. Schroegera 82, cena 45 zł za dobę). Uwaga! Opłatę za nocleg prosimy wpłacać na konto naszego Stowarzyszenia. Rezerwację hotelu i opłatę za nocleg przyjmujemy do 7 października. W razie rezygnacji po tym terminie bądź nieobecności na konferencji, opłata za hotel nie podlega zwrotowi.
Ilość miejsc noclegowych jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prezes Stowarzyszenia
Ewa Suchcicka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.