FB Portal   Downoteka   FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Statystyki   Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla dziecka
Autor Wiadomość
aagatuss 
mruczek

Wysłany: 2016-01-26, 20:18   

Mam pytanko. Dostaliśmy opinię WWR, ale nigdzie nie ma zaznaczonej ilości godzin. Czy to jest wymagane? Mam tylko w zaleceniach, że Amela wymaga wszechstronnej stymulacji w ramach zespołu wwr dziecka, w tym terapia psychopedagogiczna, terapia logopedyczna i rehabilitacja ruchowa. Czy to wystarczy i ośrodek realizujący wwr sam sobie to podzieli czy mam iść do zespołu orzekającego, żeby to uszczegółowili?

To nie my daliśmy Ci życie, to życie dało nam Ciebie.

Maria74
nawijacz

Wysłany: 2016-01-26, 20:32   

W naszym wypadku to zależało wyłącznie od ośrodka realizującego wwr. W jednym było na początku pół godz. tygodniowo, potem zwiększyli do jednej godz. tyg., mimo, że w opinii było całe mnóstwo zaleceń. Teraz zmieniliśmy miejsce realizacji wwr i będziemy mieć więcej godzin i więcej specjalistów na podstawie tej samej opinii.

monikagr 
trajkotek

Wysłany: 2016-01-26, 23:00   

z tego co mi wiadomo to max może być 8 godzin miesięcznie, jeśli się myślę to mnie poprawią dziewczyny. Jak Nikodem nie chodził to najwięcej miał rehabilitacji. Teraz zaś logopeda i pedagog przeważają. Ustalają to terapeuci po analizie :) ale zawsze byłam pytana czy się zgadzam.

Rafał2 
milczek

Wysłany: 2016-12-23, 13:16   

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej "zajęcia w ramach WWR organizowane są w wymiarze od 4 do 8 godzin w miesiącu w zależności od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka."

W rzeczywistości nie znalazłem placówki, która oferowałaby 8 godzin. (Szukałem akurat w okolicach Warszawy, ale przypuszczam, że w innych miejscach jest podobnie)

Pani psycholog, która ostatecznie prowadzi naszą terapię WWR wytłumaczyła mi, że chodzi oczywiście o pieniądze. Rodzice nie płacą za zajęcia WWR, bo są one w całości finansowane z budżetu Państwa. Niestety kwota jaką Państwo przeznacza na pomoc dziecku jest zbyt niska, żeby sfinansować z niej 8 godzin zajęć z dobrym specjalistą. Z tego powodu w większych miastach placówki oferują zazwyczaj 4 godziny bezpłatnej terapii WWR.
Z drugiej strony Pani psycholog przekonała mnie, że zawsze 4 godziny solidnej pracy z doświadczonym specjalistą będzie lepsze niż 8 godzin pracy "po łebkach".

Odpowiedz do tematu